Ako prebieha vyšetrenie, keď mám problém s erekciou ?

7

Diagnostika erektilnej dysfunkcie

Vyhýbate sa sexu, lebo sa bojíte, že opäť zlyháte? Vyskúšali ste rôzne voľne dostupné prípravky, ktoré nezaúčinkovali, a aj tak nechcete ísť k lekárovi? Odhoďte hanblivosť za hlavu a navštívte lekára, kým nie je neskoro. Impotencia, erektilná dysfunkcia, či porucha erekcie, je jedno ako to nazvete, môže byť prvým príznakom iného vážneho ochorenia.

Vyšetrenie poruchy erekcie
Vyšetrenie poruchy erekcie

Konzultujte Váš problém s erekciou s lekárom.

Vyšetrenie vôbec nebolí. Že vám o bolesť ani tak nejde, ale tá hanblivosť? Áno rozumiem, riešiť intímne otázky s niekým cudzím nie je jednoduché a určite ani príjemné. Na začiatok budete potrebovať výmenný lístok od obvodného lekára. Ak je vašim obvodným lekárom žena a vy máte zábrany o tom hovoriť so ženou, vymyslite si nejaký iný dôvod, len aby vám dala odporúčanie k urológovi.Urológ si najprv prejde vaše lekárske záznamy a spýta sa vás pár cielených otázok ohľadom vašich ťažkostí, napr.

  • Podstúpili ste niekedy v minulosti chirurgický zákrok?
  • Ako dlho máte problémy s erekciou?
  • Kedy u vás začali problémy s erekciou?
  • Beriete pravidelne nejaké lieky?
  • Liečite sa na nejaké iné choroby?
  • Máte problémy s močením?
  • Máte stresujúcu prácu, prežívate veľa stresu?
  • Máte erekciu počas spánku?
  • Pijete alkohol? Aké množstvo?
  • Fajčíte? Koľko cigariet vyfajčíte za deň?
  • Vyhýbate sa sexuálnej aktivite kvôli fyzickým problémom ?
  • Postrehli ste zmeny citlivosti penisu ?

Na vyšetrenie si môžete so sebou vziať aj vyplnený Medzinárodný dotazník sexuálneho zdravia muža IIEF-5, ktorý vám konverzáciu s urológom uľahčí. Na škodu určite nebude, ak si prejdete aj Stupne tvrdosti erekcie.

Po vstupných informáciách príde na rad vyšetrenie fyzického stavu hmatom, kde urológ zisťuje prípadné systémové poruchy vo vašom tele. Vyšetrí vám brucho, penis a semenníky, v určitých prípadoch môže aj prostatu. Úlohou je zistiť, ako je penis citlivý na hmat a vylúčiť tak prípadné problémy nervového systému. Zisťovanie abnormálnych sekundárnych príznakov ako napr. iné ochlpenie alebo zväčšenie prsníkov môžu naznačovať pokles hladiny testosterónu, krivenie a prehýbanie sa penisu pri erekcii môže spôsobovať Peyronieho choroba atď.

Medzi ďalšie vyšetrenia najčastejšie patrí vyšetrenie krvi, moču, ultrazvuk penisu, RTG, zmeranie pulzu alebo test nočných erekcií. Ide tu o kontrolu ciev alebo ťažkostí s prietokom krvi na penise, skúmanie počtu červených a bielych krviniek, krvných doštičiek, zisťovanie možného ochorenia močového ústrojenstva, zisťovanie výšky cholesterolu, hladiny voľného testosterónu v krvi alebo hladiny kreatínu atď.

Ak urológ po preštudovaní vašich zdravotných záznamov a výsledkov z vyšetrení usúdi, že váš problém nie je fyziologického pôvodu, potom je na mieste navštíviť sexuológa. Ten má za cieľ odhaliť psychologické faktory, ktoré vám spôsobujú poruchy erekcie a následne pracovať na ich potlačení. Pri návšteve sexuológa môže výrazne pomôcť aj prítomnosť vášho sexuálneho partnera. Na sexuologické vyšetrenie nepotrebujete lekárske odporúčanie.

Tak ako? Rozhodli ste sa konečne navštíviť lekára? Neváhajte a choďte, obnovíte si tým svoj normálny sexuálny život, zlepšíte si partnerský vzťah a vašu psychickú pohodu. Impotencia/erektilná dysfunkcia sa dá „jednoducho“ liečiť.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii

 

4.5/5 - (6 votes)

7 KOMENTÁRE

  1. na vysetreni som nebol, kupil som si clavin platinum a ked ho uzijem erekcia je omnoho silnejsia tak na vysetrenie nemusim ist ani k lekarovi

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.